Solve, create, share and talk about jigsaw puzzles

korále z klokočí

Bookmarked Bookmark Solve this jigsaw puzzle later
ShareShare with your friends
ReportReport as inappropriate
35 pieces
16 solves
Solve puzzle

Thanks for sharing. Here is your html-code:

Why are you reporting this puzzle?

Comments

Please sign in to comment. Don't have a profile? Join now! Joining is absolutely free and no personal information is required.

Nasaď kuličku vyroste ti stromeček . -

VVV46

Je to parádní u nás je u čekárny a teť je pod keřem plno tobolek s korálama...

Ale pozor i klokočí je dřevo občas se sype jak se do něj dají broučci .

irmachac

Ano, je to tak. Ještě se nám poklady z mládí budou hodit ☺

Iri móda se vrací ;o)))

Dobro mi to nepřipadalo tvrdé šlo to krásně vrtat - kdo ví kde skončily ty jeho vynálezy . A ty ořechy dával ty ořechy na kůži .

irmachac

Na staročeských trzích je vše doma dělané a tak krásné kousky. Letí i malované skleněné šperky, kožené, dřevěné a kovové. A vrací se barevné kamínky do lahviček, co jsme nosili za mlada ☺

dobrajaneckova

Evi tož ten tvůj děda byl číman! Klokočí je tvrdé jak šutr, je kumšt ho provrtat. Sestra ho má u chaty (a já ho nepoznám!), chtěla si z něj udělat korálkový závěs, ale nemohli ho provrtat.
A ten ořech není kavkazský. Je to z ořešáku černého a ten pochází ze severní Ameriky a u nás se vysazoval v parcích. Mám na koženém řemínku jeden v celku a jeden plátek.

hajdik tak to máš památku na moji rodinu .

Dáši to je kavkazský ořech nařezaný na plátky .

Iri nevím jestli se to vrací - to vyráběl dědko Petrik a pak to chodil prodávat po poutích míval stánek i v různých lázní atd. .Dělal korále i z pecek ob třešni zásobil kdysi celou ČR .

hajdik

Hezké.......i já mám soupravu starou asi 45 let . Posílám obrázek..........H

irmachac

No to je paráda, zase se to vrací. Tamto nahoře jsou vlašské ořech, nebo se mýlím ? Viděla jsem na trhu jak ve skořápce byl vyřezaný malý andílek, to musela být dřina.

Děkuji Evi, tak ten strom jsem neznala. A ty oválky na obrázku jsou myslím nařezané z nějakého tvrdého ořechu. Jestli jsem si dobře zapamatovala, jak to babička říkala. ☺

Dášo to je z toho stromku co jsem tu dala .. kdysi jsem byla obírat ze strejdou klokočí - měl malou dílnu a vyráběl doma korále pak je prodával .

To už jsem dlouho neviděla...babička něco podobného měla...♥☺♥