Solve, create, share and talk about jigsaw puzzles

Inspiration for Christmas decoration

20 pieces
19 comments
107 solves
Solve puzzle

Comments

Add new comment
Janazlouky

Thank you so much Nicky, It's not complicated , apples are washed and decorated with icing sugar and egg whites . You 're handy , it certainly can. Have a nice Sunday :-))))) knuffels

stefi58

Ahoj Jano z Louky, jsem ráda za odpověď a pochvalu puclíků. Moc ráda fotím a nyní jsem propadla i skládání a tak je to pro mne skvělá kombinace a krásný relax. Navíc příjemné slovíčko od ostatních je také fajn.
Máš asi dobrý vkus je-li ta dekorace co jsem obdivovala Tvá. Máš toho více ?
Znám Louku na Chrudimsku, tu Tvoji ne, tak se kouknu na mapu.
Dobrý rok 2014 Št.

niccolino59

These are stunning Jana. I would love to try and decorate them!

Janazlouky

Thank you so much Lynn, Faye, Ardy and Hanne, I sent apple as inspiration for next Christmas. I've never done it . I found it on the internet. I can try. I wish all of you very beautiful day :-))) hugs

Elfie

Beautiful, Jana, thanks so very much! Have very good day tomorrow!! :-))

ringleader

Apples like you sent my pictures of. Thanks, Jana. They are beautiful. I hope you are having a good sleep by now. Hugs. :-)))

gemstone

What a beautiful tradition and decoration...but I'd hate to eat it! LOL

JAJA48

Jani, tak jsem tě poslechla a už Bobíka znáš. Velice rychle si zvykl a i s vnoučky vesele řádil. Je hodný k dětem, má rád společnost, jen je malý tulák a mám strach, aby se mu nic nestalo. Sousedům se plot bortí a tak ho zítra budou naši spravovat. Sousedé slíbili, že ho na jaře předělají.
Také tě mám ráda. Dobrou noc Jája

lambchop

The apples are beautiful. Did you decorate them? :)

Janazlouky

Hi sis, Today I delay . neighbor came to visit the house next door to us for recreation . In the winter, a seldom . I was a little late.
The apples are decorated with icing made ​​from egg whites with sugar , it can eat .
I wish you a nice relaxing evening, hugs and love for you and Micky:-)))))

Janazlouky

Ahoj Jájnko, je skvělé, že jsi měla krásné vánoce, jen jsi nenapsala, jakému dárku se musíš věnovat. Přála bych ti druhou Pajdičku :-))))))) Papa a odpočívej, přeju krásný večer a dobrou noc.
Mohla bys dáreček vyfotit a poslat na puzzle ?

Janazlouky

Thank you so much Neville, have a wonderful Saterday :-))))

Janazlouky

Ahoj Štefi, jsem ráda, že jsi mě našla. Máš nádherné puzzle, jen jsem se dívala, nemám čas je teď skládat. Ta jablíčka jsou zdobená bílkovou polevou, takže krásná dekorace a jedlá. Přeju vše nejlepší, zdraví a pohodu do nového roku a skvělého Silvestra. Jsem jenom Jana a bydlím na Dlouhé Louce

puzzeljac

Very lovely Jana. I like it. Hugs:-))) Have a beautiful Evening dear.

JAJA48

Jani, moc hezké. Svátky jsou za námi a doufám, že jsi je měla opravdu krásné. Já ano. Jdu se věnovat svému vánočnímu dárečku. Pa

ulangariver

That is certainly beautiful, Jana. Thanks for posting.

stefi58

Móóóc hezké, ještě jsem takovouto inspiraci neviděla, děkuji Jano s Louky ??? Nebo louky ? Krásné svátky
št.

Janazlouky

Thank you so much Marlene, here is about 3-5 C, I am so sorry. I wish you a little colder weather. Thank you for your love, hugs, cuddles and all your lovely comments. Have a nice evening and good night. Hugs and love for you :-)))) Special kiss from Max.

sweetpants1994

Very Pretty, JANA, would make a great gift; It still very hot here in the day but cooler at night, so I can sleep, ERIC has grown, Is he keeping better now?, Sweet Dreams & BIG Cuddles To MAX==MICI==DEXTER==ERIC==AJA; Love to you JANA==ANDREA==CRAIG & ALL. Auntie Marlene.

Leaderboard

like921150:23
Sisell0:28
marunka2770:31
grum0:32
sotekusti0:33
JAJA480:37
gemstone0:38
808earline0:40
eluck0:41
Harno0:41