Solve, create, share and talk about jigsaw puzzles

mia mamma e fratello Krystof

Bookmarked Bookmark Solve this jigsaw puzzle later
ShareShare with your friends
ReportReport as inappropriate
25 pieces
59 solves
Solve puzzle

Thanks for sharing. Here is your html-code:

Why are you reporting this puzzle?

Comments

Please sign in to comment. Don't have a profile? Join now! Joining is absolutely free and no personal information is required.

Isaly

Yes that is where I thought you lived. I'm glad to be connecting with you again. I hope you have a wonderful weekend as well.....Cyndi

amelie17

Sorry, I forgot - now I live in the Czech Republic, before I lived in Italy.
Have a wonderful weekend
Milena

amelie17

However it is not difficult, when you want to start, just tell me, together we can put your puzzles on Jigidi. Even I do not know all the details, sometimes I have to ask someone, but to start is enough. However I use more than all the page of Bujal, there I am every day.When you want, I will be at your disposition.

amelie17

Cyndi, we've known each other for some time, I started publishing on Jigidi about two years ago, but I started with the name of Ashanhu, then with the time I put another page of Anitka and eventually that of Bujal. This page I have more or less for the photos of my family and I do not go there very often. Since I can publish a maximum of 4 plus 4 images, I have to alter these pages.

Isaly

Milena didn't I chat with you a long time ago? It seems like you tried to explain how to make puzzles if I'm not mistaken. As you can see, I still haven't made any. LOL. May I ask where you live?

amelie17

Iri, nakonec to bylo trochu komornější, bylo nás asi dvacet a i tak mi to připadalo ohromné. Byla jsem poprvé u rodičů Kuby na dolení zahradě, to jsem tedy koukala. Mají tam udělanou takovou menší mateřskou školku ( samozřejmě si dělám srandu) se vším, co je pro malé děti. Různé prolejzačky, asi tři houpačky a skluzavky ( např. jednu, která vede rovnou do bazénku). Je fakt ten, že Iva má tři děti, její dcera čeká třetí, Anita má dvě a Lukáš ( syn) asi čekají také druhé. No Iva hlídá dost často, tak se na to zařídila.
Jinak přeji krásný zbytek víkendu ...

Isaly

I knew the party would be wonderful. Twenty people was quite a few to celebrate. Having the five children would definitely keep the party lively and fun. I'm sorry your weather is so hot. Our temps. have cooled off and we have had a lot of rain which makes for high humidity. Hope you are having a wonderful weekend. Hugs my friend......Cyndi

amelie17

Thanks Cyndi, yes - the party was great in every sense. There were more or less twenty people, including 5 children and my daughter's sister-in-law is waiting for another. There was a lot to eat and drink, the only problem was the weather, it's too hot.
I wish a nice day
Milena

irmachac

Tak jaká byla oslava ?

Isaly

Have a great birthday party. Take lots of pictures and, of course, eat some cake. Hugs my friend.

amelie17

Irenko, zlatíčko, sedím v práci u počítače, kašlu na všechno ( jsem na sebe pyšná, jak jsem hezky slušně napsala mé neslušné myšlenky) a za čtvrt hodiny zavírám obchod, pak se jdu vysprchovat a umýt si vlasy a převléci se a pak razíme na rodinnou párty s oslavou Amálky a Anity. Bude to v širším kruhu rodinném, neb tam kromě nás a rodiny Anity budou i rodiče Kuby a asi i jeho sourozenci. No prostě asi 50 lidí ( to si samozřejmě dělám prču, ale asi moc chybět nebude). Poreferuji. Zatím nádherný zbytek dne...

amelie17

Cyndi, Cyndi … thank you sooo much for your lovely comments, today we´ll have a birthday party ( our little Amelie is 1 year old !!!) and so we will be the whole family together.
Milena

Isaly

What a handsome little dude. Love his smile. Thanks for posting this.

irmachac

Takže samá pozitiva ☺ S úsměvem jde vše lépe...tak ať vám to dlouho vydrží !!!

amelie17

A hlavně mi připadá, že Krýša je moooc šťastné dítě ( to má po mně), pořád si prozpěvuje, hraje si, tahá kočky za ocas ...prostě smíšek. Nojo, jak nám to letí ...

irmachac

Má pěkně buclaté tvářičky jako já když jsem byla malá...ať už je mám také ☺ ☺ ☺

amelie17

Thank you, Cyndi - now with my two grandbabies I am really proud grandma.
Milena

Isaly

Love your posts today. What a beautiful family. He is a real cutie. TFP ~ cyndi

amelie17

Thank you for your lovely comment. She is my daughter with her son, now he is "BIG" (3 years old !!)
Milena

What a couple of sweet faces - thanks for sharing!