Solve, create, share and talk about jigsaw puzzles

Vychylovka

Bookmarked Bookmark Solve this jigsaw puzzle later
ShareShare with your friends
ReportReport as inappropriate
40 pieces
4 comments
72 solves
Solve puzzle

Thanks for sharing. Here is your html-code:

Why are you reporting this puzzle?

(see guidelines)
Your Email Address:

Národopisná expozícia v prírode prezentuje kopaničiarsky spôsob osídlenia, ktorý bol charakteristický pre kysucký región.
Hlavným dôvodom vybudovania Múzea kysuckej dediny bola záchrana vzácnych objektov ľudovej architektúry z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré mali byť výstavbou vodného diela Nová Bystrica zatopené. Postupne sa do MKD premiestňovali obytné a hospodárske budovy, technické a sakrálne stavby z viacerých kysuckých obcí. So skúšobnou prevádzkou sa začalo v roku 1981.
V skanzene sú zachované aj stavby in situ – sezónne obydlia pre pastierov, tzv. cholvárky. Centrum dediny tvorí Kaplnka Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou, krčma z obce Korňa a najstarší obytný dom z roku 1806 z Oščadnice. Expozícia je pre návštevníkov zaujímavá svojim tichým prostredím, rozľahlým areálom a krásnou okolitou prírodou.
Počas sezóny (máj – október) múzeum pripravuje pre návštevníkov každú nedeľukultúrne podujatia s bohatým programom, realizuje prezentáciu múzea ako živej dediny a to chovom hospodárskych zvierat, pestovaním poľnohospodárskych plodín a živou kuchyňou jedál z minulých rokov, z dôb starých mám.
Zdroj: Kysucké múzeum v Čadci

Comments

Add new comment

Ano Dobruško. Teď když máme zimu a venku je na chodnících ledovka, je dobré zavzpomínat na krásné letní počasí. Dnes nám tu krásně svítilo, bylo přes den kolem -5, ale chodníky jsou příšerné. Včera jsem byla nakoupit a byla jsem ráda, že jsem v pořádku došla domů. Marie

dobrajaneckova

Pěkná vzpomínka Maruško.

Děkuji Elli, opravdu tam je nádherně, krásná příroda. Marie

lyella

Maruško, děkuji, moc pěkné, líbí se mi to. Bohužel jsem tam nebyla. Přeji hezký večer a srdečně zdravím, Ella

Leaderboard

mmiller4spam1:51
Toots21:56
illingcm2:09
trotsbp2:11
plsilk2:24
JUNKMAN2:34
GLENKOEGEL2:41
julied3:00
Skarvada3:00
Dargur3:10