Solve, create, share and talk about jigsaw puzzles

Prodej vánočních stromků

Bookmarked Bookmark Solve this jigsaw puzzle later
ShareShare with your friends
ReportReport as inappropriate
20 pieces
52 solves
Solve puzzle

Thanks for sharing. Here is your html-code:

Why are you reporting this puzzle?

Why this advertisement?

Leaderboard

  1. tazzym0:30
  2. wjl10150:32
  3. aerovka0:34
  4. JAJA480:35
  5. dobrajaneckova0:36
  6. st510:37
  7. sheenpeen0:37
  8. syfmp0:39
  9. ivar20120:39
  10. lindas0:41

Comments

Please sign in to comment. Don't have a profile? Join now! Joining is absolutely free and no personal information is required.

To nevím .

dobrajaneckova

Evi asi ji od mládí zaštipovali.

Dala bych ji hned ven ne dom . Doma mám umělý . Kdys ji viděla jak měla husté větve asi to byla nějaká šlechtěná . Vždyť víš jak roste borovice kmen jedno patro zas kmen nic druhé patro zas nic a špica .

dobrajaneckova

Děvčata děkuji vám za vaše komentáře a vidím, že se tu rozvinula čilá diskuze o vánočních stromcích, potažmo o jejich cenách. S cenami toho asi moc nenaděláme, protože cenová hladina vysoko převyšuje to, na co jsme byli zvyklí. Já jsem například kdysi měla dvojnásobný plat oproti tomu, jaký mám dnes. Zatímco např. rohlík stál kdysi 0,30 Kčs a nyní 1,50 Kč, což je nárůst o 400 %. To v supermarketu, u nás na vsích stojí 2,50 Kč, což je nárůst o 750 %. Tak se potom nedivme nárůstu cen u stromečků.
Stromečky se teď už pěstují speciálně na plantážích, ale ani dřív nepřicházely k úhoně stromky, které by se dočkaly dospělosti. Jehličnany se vysazují do krátkých sponů pro případ přirozeného úhynu nebo zničení svěří, která je ráda v zimě okusuje. Když stromky povyrostou, musí se jich část vyřezat, tak hustý porost by neměl šanci na zdravý porost. No a z těch prořezávek pocházely a ještě stále v určitém procentu pochází vánoční stromky.
Pravdu ale má i Eva, že krátce poslouží a vyhodí se.
Pro toho, kdo má možnost venkovního ubytování, je stromeček v kontejneru myslím ideálním řešením. Zejména málo vzrůstné odrůdy, jakou zvolila Anežka. Pak poslouží mnoho let, zvlášť v těchto mírnějších zimách.
Ale taková borovice metr a půl velká bude za dva roky o metr vyšší Evi a s tou bys už asi ani dovnitř neprošla.
Takže každý dle svých možností.

anezka

My jsme měli několik let umělý stromek. Když jsme se přestěhovali do přízemí, tak jsem koupila malou korejskou jedli (cca 25 cm) a další zimu už jsem ji na vánoce měla ozdobenou doma. Ona roste hodně pomalu, teď má 60 cm, což je dobře aby se vešla na verandu. První dvoje Vánoce jsem ji doplňovala větvičky na spodním patře, teď už nemusím. 14 dní přečká v bytě bez újmy a návrat ven také, i když byl rozdíl v teplotě až 25°C. Letos je rozdíl jen deset °C ☺

No tak to jsou ceny za ty obyč nemají tak husté větve . Ta byla nádherně hustá a vysoká asi metra půl . Ja bych ji domů nebrala hned bych ji zasadila ven . Té by bylo škoda kdyby se neujala .

Evi a já slyšela předevčírem večer v rádiu, že se menší borovice pohybuje okolo 400 - 500 korun, tedy v kontejneru. Ještě varovali, že může být doma max. tři dny a pak musí zase ven. A pokud mrzne, nejde to najednou, ale musí se napřed dát zvenku do chladnější místnosti, aby si zvykala a potom zase obráceně, aby pak nezmrzla

Ja jsem se dívala na borovici v kontajneru že bych ji zasadila na zahradku . Jak jsem viděla tu cenu ani náhodou 2 000 kč .

sthajkova

Již jsou u nás školky jen na vánoční stromky--v Žehušicích--výhradně stříbrné smrčky---

Ježíš ty jsou drahé, naši mladí si kupují v Ikee malou jedličku a stojí myslím dvě stovky. Soused kupuje smrk v květináči a pak ho zasadí do zahrady. Já stromky živé taky nekupuju, je mi to líto. Zrovna včera říkali v rádiu, že nám to líto být nemusí, že jsou to stromky spec. vypěstované na vánoce. Já v tom rozdíl ale nedělám, je to, nebo byl to živý strom a za tři dny se pak válí chudák u kontejnerů........

Taky mám uměly , občas koupím i živy den před štědrým dnem .Někdy prodávají ještě i do poledne je to přebrané ale ceny už jsou přijatelné dá se vybrat .

st51

Asi jo.

dobrajaneckova

To ti řeknu Dáši! Z toho aspoň nemusíš vybírat jehličí z koberce.

Stando možná, že na ně nechodí, možná je jenom píšou!

st51

Kde na ty ceny chodí.

ivar2012

Když vidím tu cenu, tak jsem ráda, že mám umělý.

Why this advertisement?