Solve, create, share and talk about jigsaw puzzles

Vychylovka

Bookmarked Bookmark Solve this jigsaw puzzle later
ShareShare with your friends
ReportReport as inappropriate
28 pieces
2 comments
32 solves
Solve puzzle

Thanks for sharing. Here is your html-code:

Why are you reporting this puzzle?


Národopisná expozícia v prírode prezentuje kopaničiarsky spôsob osídlenia, ktorý bol charakteristický pre kysucký región.
Hlavným dôvodom vybudovania Múzea kysuckej dediny bola záchrana vzácnych objektov ľudovej architektúry z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré mali byť výstavbou vodného diela Nová Bystrica zatopené. Postupne sa do MKD premiestňovali obytné a hospodárske budovy, technické a sakrálne stavby z viacerých kysuckých obcí. So skúšobnou prevádzkou sa začalo v roku 1981.
V skanzene sú zachované aj stavby in situ – sezónne obydlia pre pastierov, tzv. cholvárky. Centrum dediny tvorí Kaplnka Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou, krčma z obce Korňa a najstarší obytný dom z roku 1806 z Oščadnice. Expozícia je pre návštevníkov zaujímavá svojim tichým prostredím, rozľahlým areálom a krásnou okolitou prírodou.
Počas sezóny (máj – október) múzeum pripravuje pre návštevníkov každú nedeľukultúrne podujatia s bohatým programom, realizuje prezentáciu múzea ako živej dediny a to chovom hospodárskych zvierat, pestovaním poľnohospodárskych plodín a živou kuchyňou jedál z minulých rokov, z dôb starých mám.
Zdroj: Kysucké múzeum v Čadci

Comments

Add new comment

Děkuji Elli. Marie

lyella

Tam musí být neskutečně krásně. Je raost pohledět n tuto fotku. Děkuji moc, že je tady. Zdraví, Ella

Why this advertisement?
Why this advertisement?

Leaderboard

sylken0:49
trotsbp1:07
wshealy1:09
JUNKMAN1:09
Skarvada1:14
jsthewillard1:19
10sazava1:20
Dargur1:21
Donnajennifer1:25
lindajg1:33